Multifunktsionaalne treipink - kõik-ühes seade


0 Tooted

CNC multifunktsionaalne töötlemiskeskus on paljudele ettevõtetele ilmselge valik. See sobib tootmisprotsessideks, kus masinaga on vaja täita erinevaid töötlemisülesandeid ilma, et inimene peaks vahepeal tööriistu vahetama või detaile liigutama.

Multifunktsionaalne masin põhineb sisuliselt horisontaalsel treipingil ning suudab tavaliselt treida, freesida, puurida ja teostada muid ülesandeid, mis praktikas tähendab seda, et üks masin suudab teostada näiteks kuut erinevat ülesannet, mis muidu nõuaksid nelja või viit erinevat seadistust.

Seetõttu võib CNC multifunktsionaalne treipink olla parim valik ettevõtetele, kes soovivad oma tootmist optimeerida ja tõhustada. Masin suudab töödelda keerukaid detaile algusest lõpuni kõigest ühe seadistusega, võimaldades tänu väiksematele tööjõukuludele vähendada kulusid toodetud detaili kohta ning samuti nõuab see ka väiksemaid investeeringuid masinatesse.

Multifunktsionaalsete masinate eelised ja puudused

Nagu eelnevalt kirjeldatud, on CNC multifunktsionaalsetel masinatel palju kasutegureid tõhususe osas, kuid nagu kõige muu puhul, on ka siin tegureid, mille osas tuleb kompromisse teha, kui valite puhtalt trei- või freespingi asemel multifunktsionaalse masina.

Multifunktsionaalne masin on sisuliselt kloon, mis ühendab endas treipingi ja freespingi. Nendes masinates on spindel paigaldatud treipingile, seega saab masina abil nii treida kui ka freesida, mis tähendab tohutut paindlikkust.

Multifunktsionaalsete masinate eeliseks on see, et need on varustatud suurte tööriistamagasinidega, mis võimaldab teil täita kiirtellimusi, kuna ettevalmistamisele kuluv aeg on praktiliselt olematu.

Selleks, et saada multifunktsionaalsest masinast maksimaalset kasu, veenduge, et teie operaatorid saavad hakkama nii freesimis- kui ka treimisprotsessidega. Seega veenduge, et operaatorid saaksid vajaliku väljaõppe: ükski masin ei ole osavam, kui seda käitavad inimesed.

Selline suur paindlikkus avaldab mõju ka stabiilsusele. Enamikel juhtudel ei ole see igapäevases kasutuses probleemiks, kuid vältimaks masina äärmuslikesse olukordadesse panekut ning riskida seeläbi rikete või seisakutega, ei suuda CNC multifunktsionaalne masin enamasti käsitseda nii suuri mahte, kui spetsiaalne frees- või treipink. Seega, kas multifunktsionaalne masin on teie jaoks õige valik, sõltub sellest, milliseid nõudmisi teie töötlusprotsessid masinale esitavad.

keyboard_arrow_up