Šveitsi-tüüpi treipink- keerukas ja täpne tootmine


0 Tooted

Kui mõned CNC pingid suudavad töödelda suuri ja raskeid detaile, siis Šveitsi-tüüpi treipingil on hoopis teistsugune pädevus.

CNC Šveitsi-tüüpi treipingik on mõeldud väikeste ja keeruliste täppisdetailide tootmiseks. Traditsiooniliselt on Šveitsi-tüüpi treipingid olnud kasutusel peamiselt väikese läbimõõduga pikkade detailide töötlemiseks, kuid nüüd kasutatakse neid ka lühikeste detailide töötlemisel. Seda tänu sellele, et masin kasutab juhtpuksi, mis tagab töödeldavate detailide erakordse stabiilsuse. See võimaldab hoida tolerantse ka väga väikestel ja peenikestel detailidel.

Šveitsi-tüüpi treipingi ja tavalise treipingi suur erinevus seisneb selles, et esimese puhul liigub töödeldav toormaterjal piki Z-telge ning tööriist ise on paigal. Tavaliste treipinkide puhul liiguvad tööriistad, samas kui detail on fikseeritud.

Samal ajal, kui toormaterjal pöörleb ümber põhispindli, on treimistööriistad paigaldatud treipingi ridaedastusega tööriista hoidjale. Lisaks sellele koosneb see treipink tavaliselt külgtöötlemispingist ja tagakülje töötlemispingist ning koos muude võimalike tööriistadega, sõltuvalt konkreetsest rakendusest, võimaldavad need töödelda detaile ja puurida avasid, keermestada, freesida jms. Šveitsi-tüüpi treipingil on tavaliselt ka alam- või vastasspindel, mis võimaldab detaili töödelda suunaga vasakult paremale.

Šveitsi-tüüpi treipink võimaldab teostada korraga kogu töötlemisprotsessi. Varraste magasin ja detailide mahalaadimisseade on alati Šveitsi-tüüpi treipinkide seadistuse osa. Lühidalt öeldes tähendab see, et ühest masina otsast lähevad sisse toormaterjali vardad ning teisest masina otsast tuleb välja valmis detail.

Tänu kiiretele liigutustele on võimalik Šveitsi-tüüpi treipinkidega töödelda ka lühikesi detaile. Järsk kiirendus ja lühike töötsükkel, kuni Ø38, sobivad muuhulgas hästi ka liitmike tootmiseks, sest see võimaldab kiirelt toota palju kvaliteetseid ühikuid.

keyboard_arrow_up